Drewno i detale we Wrocławiu

Komfortowo, nowocześnie i ergonomicznie, czyli tak by z łatwością odnaleźli się tu młodzi rodzice z dwójką małych dzieci. Projektowanie wnętrz domu we Wrocławiu stało się miejscem, w którym ponadczasowy dąb zestawiliśmy z mocnymi odcieniami granatu, zieleni i miedzi podkreślając przy tym wszechobecne czarne akcenty.

Projektując staraliśmy się dostosować wnętrze do intensywnego trybu życia naszych bohaterów, oraz aby „małe” pokoje nie tylko rosły razem z dziećmi ale i stanowiły kreatywne tło niekończących się zabaw. W ich królestwach zastosowane zostały materiały odporne na mechaniczne zniszczenia o naturalnym i ponadczasowym charakterze. Obowiązkowo musiała się tam też znaleźć magnetyczna tapeta na ścianę 😉

W sypialni rodziców wyróżniają się loftowe drzwi do garderoby, na parterze znaleźliśmy miejsce na odosobniony gabinet do pracy, a poddasze należy głównie do pokoju rekreacyjnego pełnego niespodzianek dla najmłodszych. Zależało nam też, by przełamać schemat korytarza na piętrze jako przestrzeni komunikacyjnej dodając tam okładziny z fornirów, tynk z betonu architektonicznego i balustradę wykonaną według indywidualnego projektu. Dodatkowo w całym domu postawiliśmy na indywidualne zabudowy, które pozwoliły ukryć wszelkie sprzęty użytku codziennego.

W całej przestrzeń utrzymywaliśmy spójną kolorystykę stawiając jednak na mocniejsze barwy w części parterowej i bardziej minimalistyczne wykończenie na piętrze (widać to m.in. w porównaniu łazienek z jasnym Grand Cave Tubadzin i kontrastującą cegiełką Quintessenza). Tego typu subtelne połączenie kolorów i materiałów nadaje lekkości potęgując przestrzeń pomieszczeń, której -wierzcie nam lub nie – w rzeczywistości wcale nie było tu zbyt wiele.

W efekcie architekt wnętrz Wrocław kończy zadanie sukcesem, a cała aranżacja, choć chwiali odważna, nie przytłacza spełniając wszelkie role, jakimi powinien charakteryzować się współczesny dom jednorodzinny – wydaje się być idealnym miejscem do odpoczynku, pracy i zabawy.


KlientInwestor prywatny UsługiProjekt wnętrz koncepcyjny i wykonawczy, wizualizacje 3DRok2021Metraż150 m2

Privacy Preference Center